Menu
Sepetiniz
Yerli Üretim
Güvenli Alışveriş
Ödeme Koruma

SUTEST SERBEST KLOR TEST KİTİ

SUTEST SERBEST KLOR TEST KİTİ
SUTEST SERBEST KLOR TEST KİTİ
SUTEST SERBEST KLOR TEST KİTİ
SUTEST SERBEST KLOR TEST KİTİ
SUTEST SERBEST KLOR TEST KİTİ
438,77TL
Vergiler Hariç: 365,64TL
  • Stok: Stokta Var
  • Model: 421040002

SUTEST SERBEST KLOR TEST KİTİ

Klor içeren dezenfektanlar, bilinen patojen mikroorganizmaların birçoğunda etkilidir ve bunları tamamen ortadan kaldırır veya çoğalmalarını engeller. Klor , koku ve tat kontrolü sağlar. İçme sularında kötü tada ve kokuya neden olabilen çok sayıdaki organik maddeyi okside eder. Vejetasyon sonucunda ortaya çıkan kokuları ve sülfitleri ortadan kaldırır. İçme suları haricinde rekreasyon amacıyla kullanılan(kaplıca, havuz vb. gibi) suların dezenfeksiyonu işleminde de klorun kullanılabilmesi, klorun diğer dezenfeksiyon yöntemlerine göre en önemli avantajlarından birisidir.

pH suyun asitlik veya bazlık durumunu belirten logaritmik bir değer ölçüsüdür. Çözeltideki H+ iyonu konsantrasyonunu anlatır. Saf su H+ ve OH- iyonları bakımından dengededir ve pH değer ölçüsü 7'dir. pH, H+ iyonlarının elektrik potansiyellerine bağlı veya renk indikatörleri (örn; fenolfitalein) ile ölçülür. pH < 7 ise ortam asidik yapıdadır. pH > 7 ise ortam bazik yapıdadır.

Çevre mühendisliği uygulamalarında sıklıkla kullanılan pH değeri, su temininde, kimyasal koagülasyon, sertlik giderme, dezenfeksiyon sve korozyon kontrolü gibi işlemlerde önem arz eder . TS-266'ya göre, içme suları için pH 6.5-8.5 tavsiye edilen değer ölçüsüdür. Bu değer ölçüsü içme suyunun güvenilirliği hakkında direkt bilgi vermez. Düşük pH'lı ve TDS'li sular, korozif olduklarından borulardaki bazı zehirli metalleri çözerler. Yüksek pH değerindeki sularda ise pH değerini yükselten kimyasalların zararlı olup olmadığı tespit edilmelidir. Klor( Sıvı) ve pH Kitin içinde bulunan ikili deney tüpünün bir yanı klor tayini(duyarlık 0,1 -3,0 ppm) için diğer yanı da pH (duyarlık 6,8 - 8,2) için üretilmiştir. Renk kıyaslaması ile her iki parametrede 125 test gerçekleştirebilirsiniz.

UYGULAMA

METOD : -Kolorimetrik 

( Klor ) : 

  1. Test tüpü test edilecek suyla birlikte birkaç kez çalkalanır. 
  2. Test tüpü klor tarafının işaretli kısmına kadar test edilecek su ile doldurulur. (Sarı kapaklı bölüm). 
  3. Klor İndikatöründen 4 damla suya damlatılır. Kapağını kapatıp kuvvetlice çalkalanır. 
  4. Oluşan renk klor renk eşeli ile kıyaslanır. Benzer renk klor miktarını ppm (mg/lt) türünden gösterir.


Teknik Özellikler
Duyarlılık Klor (0,1-3 ppm)
Kutu İçeriği
Prospektüs 1 adet
Renk Eşeli 1 adet
Klor İndikatörü 1 adet

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Mağazamızdan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Mağazamızı kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılıyorsunuz.
HD Bilişim® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.