Menu
Sepetiniz

Çoklu Kartuş ve Torba Filtreler

Çoklu Kartuş ve Torba Filtreler

Çoklu kartuş ve torba filtreler arıtma işleminin önemli kaldırım taşlarındandır. Filtreleme dünyasında, bir sistemdeki kalıntıları filtrelemek amacıyla alabileceğiniz birçok farklı ekipman çeşidi vardır. Bunlara sepet süzgeçleri, Y süzgeçleri, dubleks süzgeçler, tek kartuş yuvaları, çoklu kartuş yuvaları, tek torba yuvaları, çoklu torba yuvaları ve daha fazlası dahildir. Bugün tekli ve çoklu torba muhafazalarına odaklanacağız. Bir filtre muhafazasına karar vermek zor olabilir. Çünkü bunlar pahalı ekipman parçaları olabilir. Bu açıklama yazımız, uygulamanız için doğru kararı verebilmeniz için her iki tip filtre muhafazasının artılarını ve eksilerini inceleyecektir!

Tek Çanta Muhafazaları

Tek torba filtre yuvaları, kaliteye hala dikkat edilmesi gereken küçük ölçekli uygulamalar için mükemmeldir. Tek torbalı muhafazalar, bir sistemdeki sıvıdan büyük ve küçük kir ve kalıntıları çıkarmak için bir filtre torbası kullanır. Her türlü dayanıklı ve emici malzemeden yapılmış birçok farklı çanta türü vardır. Torba dolduğunda, çıkarılmalı ve değiştirilmelidir. Neyse ki, filtre torbaları ucuzdur ve büyük miktarlarda satın alınabilir, bu nedenle tükenmesi nadiren sorun olur!

Tek torba filtre yuvalarının tek gerçek dezavantajlarından biri, torbaları değiştirmek için sıvı akışının durdurulması gerektiğidir. Bu, bir sistemi birkaç dakikalığına tamamen durdurabilir, ancak çoğu küçük ve orta ölçekli uygulama, değişiklik nedeniyle durmadan etkilenmez. Tekli torba muhafazalarının birincil faydası, ekonomik seçenek olmalarıdır. Daha az pahalılar, daha az karmaşık değiller! Modele bağlı olarak genellikle bir menteşe veya kol ile üstten açıldıkları için bu muhafazaları herkes çalıştırabilir.

Çoklu Çanta Muhafazaları

Çok torbalı filtre yuvaları, adından da anlaşılacağı üzere, aynı anda birden fazla torba taşır. Bunlar, yüksek akışlı daha büyük uygulamalar ve kapatılamayan bir sistem için mükemmeldir. Bir seferde bir sistemden daha fazla sıvı akışı sağlarlar. Bazen aynı anda 50'den fazla torba kullanıyorlar. Bu, tek bir torba muhafazası olarak akış hızının 50 katı anlamına gelir. Çoklu torba muhafazalarının en iyi tarafı, bir torba değiştirilirken çalışmaya devam edebilmeleridir. Sadece kapağı açın, dolu filtre torbasını çıkarın ve tekrar yerine yerleştirin. Gövdeden akışı durdurmanız gerekmez!

Tekli ve çoklu torba muhafazaları arasındaki en ayırt edici fark fiyattır. Marka ve modele bağlı olarak, çoklu torba muhafazaları, tek torbalı muadillerine göre birkaç kat daha pahalıya mal olabilir. Bazıları için bu harcama zorunlu olabilir. Bu, özellikle konutu satın alan kişi günde 24 saat çalışan bir süreç için bir filtre arıyorsa geçerlidir. Yüksek akış ve sürekli servis gerektiğinde, çoklu torba muhafazaları en uygun seçenektir.

Sonuç olarak, hiçbir tip filtre muhafazası diğerinden daha iyi değildir. Belirli muhafazalar sadece belirli uygulama türleri için en ideal sonucu verir. Su Arıtmalar olarak en kaliteli çoklu kartuş ve torba filtreleri seçeneklerini sizlere sunmaktayız.


BIGBLUE SPUN SEDİMENT FİLTRE20" (50,8 santimetre)  boyunda spun sediment filtre. Tortu tarzı pislikleri tutmak amacıyla endüstriyel alanlarda kullanılır.BIGBLUE SPUN SEDİMENT FİLTRE UYGULAMAEvde kullanım olarak ; içme suyu filtrasyonu, kazanların, muslukların, çamaşır makinelerinin ve diğer tes..
312,78TL
Vergiler Hariç:260,65TL
ATLAS İP FİLTRE 10, 20, 30, 40 inch SeçenekleriÖZELLİKLERMarka: ATLASModel : FA 10 SX  25 Mcr CartridgeMenşei: İTALYAEn Yüksek Çalışma Sıcaklığı: 45 CFiltre Boyu: 10" (25,4 cm) 20"  (50,8 cm)  30"  (76,2 cm)  40"  (101,6 cm)Filtre Hassasiyeti: 5 MikronFiltrede Kullanıla..
164,21TL
Vergiler Hariç:136,84TL
ATLAS YIKANABİLİR FİLTRE ATLAS YIKANABİLİR FİLTRE
En Çok Satan
ATLAS YIKANABİLİR FİLTRE 5, 10, 20 inchÖZELLİKLERMenşei: İTALYAMaksimum çalışma sıcaklığı: 45 ºCFiltre Boyu: 5" (12,7 santimetre) 10" (25,4 santimetre) 20"  (50,8 santimetre) Filtre Hassasiyeti: 50 MikronFiltre Malzemesi: PolypropyleneUYGULAMAEvde kullanım olarak ; içme suyu filtrasyonu, k..
187,67TL
Vergiler Hariç:156,39TL
BLOK KARBON FİLTRE - CTO FİLTRE BLOK KARBON FİLTRE - CTO FİLTRE
En Çok Satan
BLOK KARBON FİLTRE - CTO FİLTRESediment ve toz karbonun karışımından oluşur. 5 mikron hassasiyetinde süzme sağladığı gibi klor, organik bileşikler ağır metaller gibi aktif karbon arıtıcı özelliği de gösterir. 3. aşamada olduğu için 1. ve 2. aşamada kaçabilen partikülleri tutar, bundan dola..
195,49TL
Vergiler Hariç:162,91TL
GRANÜL AKTİF KARBON FİLTRE - GAC FİLTRE GRANÜL AKTİF KARBON FİLTRE - GAC FİLTRE
En Çok Satan
GRANÜL AKTİF KARBON FİLTRE - GAC FİLTREBüyük boyutlarda aktif karbon taneciklerinden oluşur. Su içinde bulunan klor, organik bileşikler ve bazı ağır metalleri tutabilme özelliğine sahiptir. Bakterilerin üremesine mani olan kloru tutan aktif karbon  aynı zamanda sudaki tat ve kokuyu da..
195,49TL
Vergiler Hariç:162,91TL
HOUSING FİLTRE KARTUŞU VE 3'LÜ FİLTRE TAKIMIÜRÜN ÖZELLİKLERİSediment (spun) Elyaf Filtre :  Filtre sudaki iri partikülleri tutmak amacıyla kullanılır. 5 mikron büyüklüğüne kadar partikülleri boşluklarında tutar.Sediment  İp Filtre :  Filtre suda bulunan iri partikülleri tutmak amacıyl..
664,66TL
Vergiler Hariç:553,89TL
SPUN SEDİMENT FİLTRE SPUN SEDİMENT FİLTRE
En Çok Satan
SPUN SEDİMENT FİLTRE  10" (254 santimetre), 20" (50,8 santimetre), 30" (76,2 santimetre), 40" (101,6 santimetre)  boyutlarında ve farklı mikron boyutlarında spun sediment filtreler.Tortu pislikleri tutmak için kullanılırFarklı mikron boyutları filtrenin hassasiyetini ve filtreleme sık..
107,52TL
Vergiler Hariç:89,60TL
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)
Mağazamızdan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Mağazamızı kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılıyorsunuz.
HD Bilişim® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.